Haber

Seri katil Ruanda’da yakalandı

Ruanda’nın başkenti Kigali’de Kicukiro banliyösündeki evinin mutfağında 10’dan fazla kişiyi öldürdüğü ortaya çıkan seri katil yakalandı.

Afrika ülkesi Ruanda’da kan donduran bir olay yaşandı. Başkent Kigali’nin Kicukiro banliyösünde polis, kirasını ödemeyen 34 yaşındaki adamın evini boşaltmaya başladı. Polis, söz konusu evin mutfağında yaptığı incelemede çoğunluğu kadın 10’dan fazla kişinin cesedine ulaştı. Gözaltına alınan 34 yaşındaki seri katilin hatasını itiraf ettiği ve hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Boğularak öldürüldü

Ruanda Soruşturma Bürosu Sözcüsü Thierry Murangira, katili karakola götürürken arbede çıkardığını belirterek, “Katilin özür dileyerek ağlaması şüphelerimizi artırdı. Karakolda bazı kişileri öldürdüğünü itiraf etti ve hakkında soruşturma başlatıldı. Çoğunluğu fahişe olan kurbanlarını evine götüren katil, telefonlarını ve eşyalarını çaldığını, “Sonra onları boğarak öldürdüğünü ve kiraladığı evin mutfağında kazdığı çukura gömdüğünü” söyledi.

Murangira ayrıca mutfakta çok sayıda ceset bulunduğunu ancak kesin sayının tıbbi muayenelerden sonra belirleneceğini söyledi.

Daha önce de gözaltına alınmıştı

Seri katilin geçtiğimiz temmuz ayında bazı kadınlara hırsızlık yaptığı, cinsel istismarda bulunduğu ve tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığı, ancak suçlamalara ilişkin yeterli delil bulunamadığı için serbest bırakıldığı belirtildi. Seri katile karşı herhangi bir resmi suçlama yapılmadı. -KİGALI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu