Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Ordu’da düzenlediği basın toplantısında konuştu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Enkaz üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyorum. Önce yaralarımızı saralım. Sonra tedbirler ne ise onu söyleyelim.” söz konusu.

Ordu il başkanlığında partisi tarafından düzenlenen basın toplantısında Sarıgül, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Depremin üzerinden 24 gün geçtiğini belirten Sarıgül, depremin acısının her gün binlerce vatandaşın yüreğinde olduğunu, kendisinin de inceleme için bölgeye gittiğini belirtti.

Bu sarsıntıda milletin sağduyulu şefkatini gördüğünü kaydeden Sarıgül, “Allah’ım inşallah bu millet bizi geride bırakmaz. Devletimiz batmasın inşallah” dedi.

Doğal afetler ve deprem bakanlığının mutlaka kurulması gerektiğini belirten Sarıgül, “Meclisteki grupları olan tüm partilere çağrımız birlik olun. AK Parti Grup Başkanvekillerini ziyaret edin. Bu bakanlığı kurmalıyız.” sözlerini kullandı.

Deprem bölgesine yaptığı ziyarette Kızılay ve AFAD’ın çalışmalarını gördüğünü anlatan Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki yöneticilerimiz hata yapabilir. Ancak Kızılay ve AFAD devletimizin en değerli kurumlarıdır. Bu kurumların zayiatını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Diğer sivil toplum kuruluşları da yoğun bir şekilde çalışıyor. Deprem, bu ayrımı yapmadı” “Yan yana olmasını çok isterim. Enkaz üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyorum. Önce yaralarımızı saralım. O zaman tedbirler ne ise onu söyleyelim. Türkiye Değişim Partisi karalayan, karalayan bir parti değildir. Partimiz dağıtan değil, toplayan bir partidir.”

EYT’nin TBMM’den geçtiğine değinen Sarıgül, milyonları sevindiren bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti.

piraziz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu