Haber

Bakan Varank, Kahramanmaraş’ta depremde hasar gören fabrikaları ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta OSB’ler, küçük sanayi siteleri ve fabrika ziyaretlerini sürdürdü.

Bakan Varank, kent merkezine yaptığı ziyaretin ardından Türkoğlu ilçesindeki depremde hasar gören OSB’lerdeki fabrikalarda incelemelerde bulundu.

Depremde zarar görmesine rağmen üretime devam eden Narteks dokuma fabrikasının üretim alanında yetkililerden bilgi alan Varank, faciayı atlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Varank, bir yandan vatandaşlara geçici barınma imkanı yaratırken bir yandan da şehirlerin ekonomik anlamda ayağa kalkması için gerekli önlemleri aldıklarına işaret ederek, depremin meydana geldiği illerin depremin yaşandığı iller açısından özel bir bölgeye karşılık geldiğini söyledi. ülkenin endüstrisi.

Varank, bu illerde üretimin tekrar sağlanmasının ülke için değerli olduğunu vurgulayarak, bakanlık ve hükümet olarak planlarını yaptıklarını ve parça parça hayata geçirdiklerini anlattı.

Varank, ellerinden gelen desteği vereceklerini belirterek, “Şu anda tüm illerimizde büyük bir hareket var. Bir yandan konut inşaatlarına başlıyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız yakında özellikle sanayi sitelerinde ilk inşaatları başlattık.Programa aldık.Harap olan mahallelerimiz 6.bölge teşviklerinin tamamından yararlanabilecek.” kelimeleri kullandı.

Sanayici, esnaf ve akademisyenlerle fikir alışverişinde bulunan Varank, işletmelerin bir an önce faaliyete geçmesine temel teşkil edeceklerini kaydetti.

Varank, Türkoğlu ilçesinde yaptığı incelemelerin ardından kent merkezine giderek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ndeki kooperatif, oda, borsa, sivil toplum kuruluşları, sanayici ve esnaf liderleriyle görüşmeye geldi ve talepleri dinledi.

Ziyaretlerde Bakan Varank’a Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, Habibe Öçal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ve ODTÜ’lü akademisyenler eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu